עו"ד רם א. גמליאל

הקים ועומד בראש משרד עורכי-הדין ר.א. גמליאל ושות' ומפתח גישת המשפט המונע(ס"ר).

רם מלווה חברות ואנשי עסקים באסטרטגיה משפטית וביקורת אסטרטגיה. 

כמו כן מעניק רם ייעוץ לשורה של גופים, אנשי עסקים ומוסדות פיננסיים בתחומי המשפט המסחרי, ניהול הסיכונים המשפטיים והמשפט המונע ומסייע בידם להוביל תהליכים בבטחה.

בתחום הליטיגציה רם מייצג לקוחות ומוביל תיקי ליטיגציה מורכבים בכל ענפי המשפט ובפני כל הערכאות והרשויות השונות.

בהשכלתו בוגר תואר שני במשפטים (מוסמך Llm) מהאוניברסיטה העברית בירושלים במסלול משפט אזרחי בהתמחות דיני תאגידים.

בוגר תואר ראשון במשפטים (Llb) מהמסלול האקדמי של המכללה למנהל בהתמחות באשכול משפט ויחסים בינלאומיים (בהצטיינות) ובאשכול יישוב סכסוכים (בהצטיינות).

במהלך לימודיו זכה, עם קבוצתו, במקום השני (מתוך 70 מדינות) בתחרות הסיכומים בכתב ע"ש Evans במסגרת תחרות המשפט הבינלאומי ע"ש JESSUP שהתקיימה בוושינגטון במרץ 2002 (Case Concerning Regulation of Access to the Internet).

רם הוסמך כעורך-דין בשנת 2005 וכנוטריון בשנת 2016.

רם הינו בעל הכשרה והסמכה כמגשר מאז שנת 2002 ומשמש כמגשר בעיקר בסכסוכים עסקיים ויחסי עבודה.

רם היה מהראשונים בארץ לקבל את ההסכמה לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק.

 

רם הקים ושימש בתפקידים שונים בפרויקטים חברתיים מגוונים ובכלל זה יזם, הקים וריכז את הפרויקט לחינוך משפטי, שחבר לימים לפעול בשיתוף פעולה עם תכנית 'שכר מצווה' של לשכת עורכי-הדין בישראל; פעיל בפרויקט 'הל"ב במשפט' מיסודה של התנועה למלחמה בעוני בישראל (בה התנדב ושימש כרכז מאז שנת 2000 ומשמש כיום כעו"ד מייעץ), סייע לפרויקט 'אוניברסיטה בעם' של אוניברסיטת ת"א ועוד.

 

רם מרצה בתחומי המשפט המסחרי, דיני העבודה, הליטיגציה והאסטרטגיה המשפטית בפורומים שונים וביניהם בהשתלמויות תעודה, כנסים, ימי עיון ובאקדמיה.

 

רם נשא במספר תפקידים בוועד מחוז תל-אביב והמרכז של לשכת עורכי-הדין ובכלל זה שימש בעבר כב"כ ועדת האתיקה בבית-הדין המשמעתי של מחוז תל-אביב והמרכז, יו"ר וועדת אבטחת מידע, מ"מ יו"ר ועדת דיני עבודה, כסגן-יו"ר ועדת בתי משפט ועוד.

בשנים 2011-2017 ייעץ לקציני המילואים הראשיים בצה"ל בזכויות משרתי מילואים.