עו"ד רם א. גמליאל

הקים ועומד בראש משרד עורכי-הדין ר.א. גמליאל ושות' ומפתח גישת המשפט המונע(ס"ר).

רם מלווה חברות ואנשי עסקים באסטרטגיה משפטית, ניהול סיכונים משפטיים וביקורת אסטרטגיה. 

כמו כן מעניק רם ייעוץ לשורה של גופים, אנשי עסקים ומוסדות פיננסיים בתחומי המשפט המסחרי, ניהול הסיכונים המשפטיים והמשפט המונע ומסייע בידם להוביל תהליכים בבטחה.

רם מייעץ לדירקטורים ודירקטוריונים באופן עצמאי ובלתי תלוי, חבר באיגוד הדירקטורים הישראלי ומייעץ לחברות ומיזמים החל משלבי הייסוד וההקמה לאורך ניהול החברה בליווי משפטי ואסטרטגי.

בתחום הליטיגציה רם מייצג לקוחות ומוביל תיקי ליטיגציה מורכבים בכל ענפי המשפט ובפני כל הערכאות והרשויות השונות.

 

בהשכלתו בוגר תואר שני במשפטים (מוסמך Llm) מהאוניברסיטה העברית בירושלים במסלול משפט אזרחי בהתמחות דיני תאגידים.

בוגר תואר ראשון במשפטים (Llb) מהמסלול האקדמי של המכללה למנהל בהתמחות באשכול משפט ויחסים בינלאומיים (בהצטיינות) ובאשכול יישוב סכסוכים (בהצטיינות).

במהלך לימודיו זכה, עם קבוצתו, במקום השני (מתוך 70 מדינות) בתחרות הסיכומים בכתב ע"ש Evans במסגרת תחרות המשפט הבינלאומי ע"ש JESSUP שהתקיימה בוושינגטון במרץ 2002 (Case Concerning Regulation of Access to the Internet).

רם עשה את התמחותו תחת מנהלת המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה והוסמך כעורך-דין בשנת 2005. הוסמך כנוטריון בשנת 2016 והיה מהראשונים בארץ לקבל את ההסמכה לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק בשנת 2017.

הינו בעל הכשרה והסמכה כמגשר מאז שנת 2002 ומשמש כמגשר בעיקר בסכסוכים עסקיים ויחסי עבודה.

רם הקים ושימש בתפקידים שונים בפרויקטים חברתיים מגוונים ובכלל זה יזם, הקים וריכז את הפרויקט לחינוך משפטי, שחבר לימים לפעול בשיתוף פעולה עם תכנית 'שכר מצווה' של לשכת עורכי-הדין בישראל; פעיל בפרויקט 'הל"ב במשפט' מיסודה של התנועה למלחמה בעוני בישראל (בה התנדב ושימש כרכז מאז שנת 2000 ומשמש כיום כעו"ד מייעץ), סייע לפרויקט 'אוניברסיטה בעם' של אוניברסיטת ת"א ועוד.

בשנים 2011-2017 שימש כיועץ עצמאי לקציני המילואים הראשיים בצה"ל לעניין זכויות משרתי מילואים.

רם נשא במספר תפקידים בוועד מחוז תל-אביב והמרכז של לשכת עורכי-הדין ובכלל זה שימש בעבר כחבר ואב בית-דין בבית-הדין המשמעתי של מחוז תל-אביב והמרכז, ב"כ ועדת האתיקה בבית-הדין המשמעתי של מחוז תל-אביב והמרכז, יו"ר ועדת אבטחת מידע, מ"מ יו"ר ועדת דיני עבודה, סגן-יו"ר ועדת בתי משפט, רכז אקדמי של השתלמויות עומק מקצועיות ומרצה בתחומי האסטרטגיה המשפטית, המשפט המסחרי, דיני העבודה, הליטיגציה ועוד.

 

רם מרצה בתחומי המשפט המסחרי, דיני העבודה, הליטיגציה והאסטרטגיה המשפטית בפורומים שונים וביניהם בהשתלמויות תעודה, כנסים, ימי עיון ובאקדמיה.